Ağustos 26, 2016

(1946) The Best Years of Our Lives

(1946) The Best Years of Our Lives İndir

(1946) Hayatımın En Güzel Yılları İndir

Ödüllü Filmler İndir

Ödüllü Filmler İndir

Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.Film yedi Akademi Ödülü kazanmıştır. Bunlar En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik dallarındaki ödüllerdir.


"Hayatımızın En Güzel Yılları", 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.Film, II. Dünya Savaşı sonrasında evlerine dönen üç eski Amerikan askerini ve onların yeniden sivil hayata ayak uydururken karşılaştıkları sorunları anlatır.

  • Filmde elleri olmayan gazi Homer Parish 'i oynayan Harold Russell profesyonel bir oyuncu değildi.Filmin yapımcısı Samuel Goldwyn 'in Russell'ı kendinden habersiz oyunculuk derslerine gönderdiğini öğrenince yönetmen William Wyler öfkeden deliye dönmüştü,zira Harold Russell 'ın doğal bir oyun çıkarmasını istiyordu.Zaten bu film de Wyler 'ın Goldwyn'e yaptığı son film oldu.


  • Harold Russell 'ın profesyonel oyuncu olmaması başka bir soruna daha yol açmıştı; olağanüstü bir oyunculuk sergilemesine rağmen en iyi erkek/yardımcı erkek oyuncu ödüllerinden biri verilememiş ve önce kendisine "Akademi Onur Ödülü" verilmiş sonradan da kural aşılarak En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü verilmiştir.Böylece Oscar ödülleri tarihinde ilk kez aynı performans için bir oyuncuya iki ayrı ödül verilmiş oldu.


Ödüllü Filmler İndirTÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMANŞifre : oskarbaba.blogspot.comDosya Boyutu : 2.47 GB


Ödüllü Filmler İndirÖdüllü Filmler İndir

Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates