Eylül 02, 2016

(1967) In the Heat of the Night

(1967) In the Heat of the Night İndir

(1967) Gecenin Sıcağında İndirGecenin Sıcağında (İngilizce: In the Heat of the Night), Norman Jewison'ın yönettiği 1967 yapımı sinema filmi. Sidney Poitier'nin canlandırdığı Virgil Tibbs adlı bir siyah cinayet uzmanının Mississippi'deki ırkçı bir kasabada bir cinayet soruşturmasına dahil olmasını anlatır. Başrollerinde Sidney Poitier, Rod Steiger ve Warren Oates'ın oynadığı Gecenin Sıcağında, beş dalda Akademi Ödülü kazanmıştır.

ABD'nin güney eyaletlerinin birinde (Mississippi) ve Sparta adlı küçük bir kasabada bir cinayet işlenir. Polis, o sırada istasyon civarında dolaşan bir siyahı tutuklar. İlk belirtilere göre bu adam, katil zanlısıdır. Maktulün zengin bir beyaz oluşu, tutuklananın da siyah olması polisi sert davranmaya iter ve adam itirafa zorlanır. Ancak çok geçmeden, itirafa zorlananın siyahın o sırada buran geçmekte olan Virgil Tibbs (Sidney Poitier) adlı Philadelphia'lı ünlü bir cinayet uzmanı olduğu anlaşılır. Bunun üzerine serbest bırakılır, üstelik kendisini tutuklayan şerif Bill Gillespie (Rod Steiger) birlikte çalışmaya başlar.
TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMAN

Şifre : oskarbaba.blogspot.com

Dosya Boyutu : 2.60 GB


Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates