Eylül 02, 2016

(1968) Oliver

(1968) Oliver İndirOliver! Carol Reed'in yönettiği 1968 yapımı İngiliz müzikal dram filmidir. Film; müziği ve sözleri Lionel Bart tarafından yazılmış aynı adlı tiyatro müzikalinden esinlenilmiştir. Senaryosu Vernon Harris tarafından yazılmıştır.

Hem oyun hem de film bir Charles Dickens romanı olan Oliver Twist'den ilham almıştır. Film çeşitli müzikal bölümlerden oluşmaktadır.

Surrey, İngiltere'de Shepperton Film Stüdyosu'nda çekilen film Romulus Films tarafından üretilmiş ve uluslararası dağıtımı Columbia Pictures tarafından yapılmıştır.

1969 yılında 41. Akademi Ödülleri'nde 11 Akademi Ödülü'ne aday gösterilen Oliver!, En İyi Film ve En İyi Yönetmen kategorileri de dahil olmak üzere, 6 Oscar (bir tanesi onur ödülü) kazanmıştır.26. Altın Küre Ödülleri'nde de En İyi Film Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi ve En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi dallarında ödül kazanmıştır.


TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMAN

Şifre : oskarbaba.blogspot.com

Dosya Boyutu : 2.51 GB


Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates