Eylül 02, 2016

(1969) Midnight Cowboy

(1969) Midnigh Cowboy İndir

(1969) Geceyarısı Kovboyu İndirGeceyarısı Kovboyu 1969 ABD yapımı dramatik filmdir. Özgün adı Midnight Cowboy dur.

Senaryosunu James Leo Herlihy'nin 1965 yılında yazdığı aynı adlı romanından Waldo Salt'ın uyarlayıp yazdığı filmi İngilizsinemacı John Schlesinger yönetmiş, başlıca rollerinde Dustin Hoffman, Jon Voight ve Brenda Vaccaro oynamışlardır. Filmin müziklerini John Barry yapmıştır. Filmde, taşradan New York'a erkek fahişe olmak niyeti ile gelen bir gencin büyük şehir ormanındaki hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktadır.

"Geceyarısı Kovboyu", 1994 yılında "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi'ndeki Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Teksaslı toy delikanlı Joe Buck (Jon Voight), yaşadığı taşra şehrinin tekdüzeliğinden bıkar ve kendini New York 'un sokaklarına atar. Yakışıklı ve güçlü kuvvetli bir genç olan Buck'ın niyeti burada 'geçkin' kadınlara para karşılığında seks hizmeti vermektir. Kendine fazlası ile güvenen bu kovboy kıyafetli, çocuk ruhlu genç New York denen vahşi ormanın içine daldıkça işlerin hiç de umduğu gibi gitmediğini görür. Bu acımasız kuralları olan ve herkesin birbirine yabancı olduğu şehirde gittikçe yalnızlaşır. Vücudunu sattığı kadınlardan para alamaz, hattâ onlara para da kaptırır. Çaresizlik ve yoksulluk içinde sürünürken bulabildiği tek arkadaş ise sefil, esrarkeş, hasta ve sakat bir dolandırıcı olan 'Ratso' Rizzo'dur (Dustin Hoffman). Birlikte virane bir binada sefil bir hayatı paylaşmaya başlarlar. Birbirlerine hiç benzemeyen bu iki karakter arasında garip bir dostluk başlar.


TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMAN

Şifre : oskarbaba.blogspot.com

Dosya Boyutu : 2.00 GB


Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates