Eylül 06, 2016

(1987) The Last Emperor

(1987) The Last Emperor İndir

(1987) Son İmparator İndirSon İmparator, 1987, ABD yapımı Oscar ödüllü film. Çin hanedanı Qing'in son hakanı Puyi'nin yaşam öyküsünü konu edinir. Mark Peploe ve Bernardo Bertolucci tarafından yazılmıştır.Bertolucci tarafından yönetilmiştir. Bu filmle ilk kez Çin hükümeti Yasak Şehir'de film çekimine izin vermiştir.

Henüz 3 yaşında olan Puyi'nin ana imparatoriçe tarafından Çin hanedanının varisi olarak gösterilir. Hemen ertesi gün ölen imparatoriçenin yerine Puyi geçer. Bundan 4 yıl sonra Çin Cumhuriyeti kurulur. Cumhuriyet ile birlikte Puyi ve ailesinin sadece Yasak Şehir'i yönetmesine izin verilir. Dış dünyaya kapalı bir yaşam süren hanedanın öyküsü, Yasak Şehir'in de hanedanın elinden alınmasıyla dışarıdaki yaşamları ile devam eder. Puyi daha sonra Japonya ile işbirliği yapar ve sonucunda vatan haini olarak yargılanır. Hapisken affedilir ve bir çiftçi olarak yaşamını sürdürür. Puyi 17 Ekim 1967'de böbrek kanserinden öldü.


TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMAN

Şifre : oskarbaba.blogspot.com

Dosya Boyutu : 2.87 GB


Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates