Eylül 07, 2016

(2009) The Hurt Locker

(2009) The Hurt Locker İndir

(2009) Ölümcül Tuzak İndirÖlümcül Tuzak (İngilizce özgün adı: The Hurt Locker) 2009 ABD yapımı gerilim filmidir. Kathryn Bigelow'un yönettiği film 2009'un en fazla övülen filmlerinden biri oldu ve birçok festival, organizasyon ve gruptan ödüller kazandı. FilmdeIrak Savaşı esnasında bir Birleşik Devletler Ordusu Patlamamış Bomba İmhası (EOD) takımının hikâyesi anlatılır.

Ölümcül Tuzak, daha önce bir bomba ekibinde savaş muhabiri olarak yer almış bağımsız yazar Mark Boal tarafından yazıldı. Filmin başrollerindeki Jeremy Renner, Anthony Mackie ve Brian Geraghty bombalar, ayaklanma tehdidi ve kendi aralarında vuku bulan gerilimle mücadele eden bomba ekibi üyeleri olarak yer alırlar.

Film özellikle Ürdün'de Irak sınırında olmak üzere Orta Doğu'da çekildi. İlk olarak ABD'de 26 Haziran 2009'da New Yorkve Los Angeles'da gösterime girdi. Sınırlı gösterimdeki başarının ardından 24 Temmuz 2009'da yaygın bir şekilde gösterime sokuldu. Filmin galası 2008'in sonunda Venedik Film Festivali'nde sonra Kuzey Amerika'da Toronto Film Festivali'nde yapıldı. Toronto Film Festivali esnasında filmin ABD'deki dağıtımı Summit Entertainment tarafından alındı.

Ölümcül Tuzak, 9 dalda aday gösterildiği 82. Akademi Ödülleri'nde en iyi film, yönetmen, özgün senaryo, kurgu, ses miksajı ve ses kurgusu dallarında 6 ödül kazanmıştır.

Film Amerikan askeri propagandasını içerdiği için yoğun bir şekilde eleştirilmektedir.


TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMAN

Şifre : oskarbaba.blogspot.com

Dosya Boyutu : 2.39 GB


Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates