Eylül 08, 2016

(2013) 12 Years a Slave

(2013) 12 Years a Slave İndir

(2013) 12 Yıllık Esaret İndir
12 Yıllık Esaret, 2013 İngiliz-Amerikan yapımı tarihsel epik dram filmidir. Film New York Eyaletinde özgür bir siyahiolarak doğmuş olan ve 1841 yılında Washington DC'de kaçırılıp köle olarak satılan Solomon Northup'un 12 yıl boyunca köle olarak geçirdiği yaşamı anlatmaktadır. Film Northup'un 1853 yılında aynı isimle yazdığı Twelve Years a Slave isimli anılarına dayanılarak sinemaya uyarlanmıştır. Anılarını yayınlamadan önce Northup 12 yıl boyunca, Louisiana eyaletinde tarlalarda köle olarak çalışmıştır. Northup'un anılarının ilk bilimsel baskısı, 1968 yılında Sue Eakin ve Joseph Logsdon'un eş editörlüğünde gerekli izinler alınmasının ardından redakte edilerek, doğruluğu kanıtlandıktan sonra basılmıştır.

Film Steve McQueen'in yönettiği üçüncü uzun metrajlı filmdir. Filmin başrolünde Chiwetel Ejiofor rol almış ve Solomon'u canlandırmıştır. Ayrıca filmin yapımcısı Brad Pitt'ir.  • Film 2014 oscar ödüllerinde en iyi film ödülünü kazanmıştır.


  • Film 2014 oscar ödüllerinde En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazanmıştır.

  • Lupita Nyong'o filmle 2014 oscar ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır.TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMAN

Şifre : oskarbaba.blogspot.com

Dosya Boyutu : 2.01 GB


Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates