Eylül 08, 2016

(2015) Spotlight

(2015) Spotlight İndirSpotlight, Tom McCarthy tarafından yönetilen ve McCarthy ve Josh Singer tarafından yazılan 2015 yapımı Amerikan drama filmi. Film ABD'deki en eski sürekli olarak kullanılan araştırmacı gazete birimi The Boston Globe'un "Spotlight" takımını konu ediniyor. Gerçek Spotlight Takımının hikayesinden uyarlanan filmde The Globe 2003 Halka Hizmet için Pulitzer Ödülünü kazanmıştı. Filmde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, John Slattery,Stanley Tucci, Brian d'Arcy James, Liev Schreiber ve Billy Crudup gibi yıldızlar oynamaktadır.

Spotlight Yarışma Dışı olarak 72. Venedik Uluslararası Film Festivalinde gösterildi. Ayrıca Telluride Film Festivali'nde ve Özel Gösterimle 2015 Toronto Uluslararası Film Festivali'nde de yer aldı. Film 6 Kasım 2015'de yayınlandı.

88. Akademi Ödülleri'nde 6 dalda adaylık elde eden film, bu adaylıklardan En İyi Film ve En İyi Özgün Senaryoödüllerini kazandı. 73. Altın Küre Ödülleri'ndeki 3 adaylığından ödül kazanamazken 69. BAFTA Ödülleri'nde En İyi Özgün Senaryo ödülünü kazandı.


TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMAN
Şifre : oskarbaba.blogspot.com

Dosya Boyutu : 3.80 GB


Yorumlarınız benim için çok değerlidir. Olumlu - olumsuz görüşlerinizi, önerilerinizi, belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevap vereceğim, sağlıcakla kalın :)

Oskar Baba - En İyi Ödüllü Filmler

 
Copyright © OskarBaba -Oscar Almış En İyi Filmler | Designed by Pinkly Templates - Published By Gooyaabi Templates